• حمایت از کالای ایرانی

 • بیاییدچرخه را بچرخانیم؛ خرید کالای ایرانی، اشتغال فرزندان ایرانی

 • پدافند غیرعامل یک اصل همیشگی و مستمر

  پدافند غیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی جهت مقابله با تهدیدات مختلف در حوزه صنعت

 • راه اندازي سامانه بهين ياب شهركهاي صنعتي

  در ادامه روند رونق تولید، صنعتگران می توانند برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش و ثابت در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.  در راستای حمایت از طرح رونق اقتصادی، تولید و اشتغال پایدار واحدهای تولیدی وطرحهای صنعتی و بازگشایی مجدد سامانه بهین یاب جهت دریافت تسهیلات مالی فرصت مناسبی برای درج اطلاعات واحدهای صنعتی است.

 • اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال

 • واحدهاي مستقر
  ?? شهرک
  ????? نفر
  ???? واحد
  ????? ميليارد ريال
  آمار صنايع کوچک
  ???? واحد
  ????? نفر
  ????? ميليارد ريال
  آمار سايت

  کاربران انلاین

  در حال حاضر 0 کاربر و 2 مهمان آنلاین می باشند.

  تلاش دادگستری کل استان خراسان رضوی در راستای امنیت خاطر سرمایه گذاری و توسعه صنعتی

  معاون دادگستری کل استان خراسان رضوی از تلاش دادگستری این استان در راستای امنیت خاطر سرمایه گذاری و توسعه صنعتی استان خبرداد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌هاي صنعتی خراسان رضوی، سیدامیر مرتضوی معاون دادگستری کل استان با حضور مسعود مهدی زاده مقدم رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتی خراسان رضوی در بازدید از شهرک صنعتی فناوریهای برتر و همچنین واحد صنعتی منتخب تولیدی اظهار داشت: با حمایت های لازم از سوی دادگستری کل استان خراسان رضوی و تلاش های بی دریغ اعضای کمیسیون پنج نفره شهرک‌هاي صنعتی، در سال گذشته 300 پرونده مربوط به واحدهای تولیدی استان با میانگین 110 شغل برای هر واحد به این کمیسیون در استان ارجاع شد به طوری که تاکنون منجر به حفظ بیش از 33 هزار شغل شده است.

  وی تصریح کرد: عمده پرونده های مزبور مربوط به مشکلات صنعتگران با بانک ها، اداره اموراقتصادی و دارایی، بیمه و سایر سازمان های مرتبط در حوزه روش محاسبات سود و جرائم، نوع قراردادهای بانکی، عدم توان پرداخت از سوی فعالان حوزه صنعت و در نتیجه مصادره اموال یا کارخانه های آنها توسط بانک ها بوده است.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی در ادامه تأکید کرد: با مصوبات این کمیسیون و مساعدت های قانونی، هم بانک ها با ارائه مهلت و تسهیلات دیگر به صنعتگران به مطالبات قانونی خود رسیده و هم کارخانه ها از توقیف و تعطیلی نجات یافتند.

  وی با اشاره به معضلات اقتصادی و اجتماعی توقیف واحدهای صنعتی استان خراسان رضوی ابراز کرد: توقیف کارخانه ها یا اموال آنها نه تنها منجر به از کار افتادن بخش صنعت می شود بلکه برای بانک ها نیز مشکلاتی را به وجود می آورد که با تشکیل این کمیسیون رفع اختلاف بین بانک و صنعتگران با اقاله یا اجاره به شرط تملیک صورت گرفته، فرصتی برای رونق گرفتن بخش صنعت استان خراسان رضوی بوده است.

  سید امیر مرتضوی اظهار داشت: کمیسیون پنج نفره حمایت قضایی از سرمایه گذاری وابسته به اداره کل دادگستری خراسان رضوی با هدف رفع مشکلات حقوقی واحدهای تولیدی که اغلب مربوط به بانک ها می شود و تسریع در حل اختلافات بین آنها تشکیل شده است.

  وی با اشاره به سوابق کمیسیون حمایت از صنعت و سرمایه گذاری گفت: کمیته حفظ و حمایت از سرمایه گذاری در سال 86 به دستور ریاست قوه قضائیه فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 90 با تغییر رویکردی که داشت بنا گردید دو کمیسیون حقوقی و کمیسیون 5 نفره حمایت از صنعت و سرمایه گذاری به عنوان زیر مجموعه این کمیته فعالیت داشته باشند.

  وی هدف از افتتاح دفتر کمیسیون پنج نفره حمایت قضایی از سرمایه گذاران در شهرک‌هاي صنعتی را حمایت از سرمایه گذارانی که به درستی در بخش تولید سرمایه گذاری کرده اما به دلایل شرایط اقتصادی با مشکل مواجه شده اند، عنوان کرد.

  مهدی زاده مقدم سیاست های سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌هاي صنعتی استانی را پیگیری جدی مطالبات صنایع در راستای طرح رونق تولید عنوان کرد و افزود: این سازمان تمام تلاش خود را جهت کاهش مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی به کار می گیرد.

  در پایان مدیرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتی خراسان رضوی تأکید کرد: در شرایط کنونی بیشتر باید به کمک تولید کننده پرداخت تا زمینه تولید و اشتغال مولد نیز فراهم گردد.